do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 24.11.2014
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Do 1 grudnia PIT-6/PIT-6L

Do 1 grudnia 2014 r. podatnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej muszą złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według swojego miejsca zamieszkania deklarację PIT-6/PIT-6L. W deklaracji tej podają rodzaj i rozmiar zamierzonej produkcji rolnej w 2015 r.

Jeżeli podatnik zdecydował się na ustalanie w 2015 r. dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej na podstawie pkpir lub ksiąg rachunkowych, w deklaracji PIT-6/PIT-6L musi podać informację o wysokości przewidywanego dochodu.

Podatnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej mają do wyboru dwa sposoby ustalania dochodu:

● według norm szacunkowych,

● na podstawie pkpir albo ksiąg rachunkowych (według skali lub podatkiem liniowym).

O tym zagadnieniu piszemy także na łamach Monitora Księgowego

Aby być na bieżąco zamów prenumeratę Monitora Księgowego »

W zależności od wyboru sposobu ustalania dochodu w 2015 r. w odmienny sposób wypełniają deklarację PIT-6/PIT-6L.

Podatnik, który opodatkowuje dochody osiągane z działów specjalnych produkcji rolnej według norm szacunkowych, w części D deklaracji PIT-6/PIT-6L określa rodzaj produkcji, numer działu oraz planowany rozmiar produkcji. Nie podaje w deklaracji PIT-6/PIT-6L (w części E) wysokości przewidywanego przez niego dochodu (tak jak ma to obowiązek zrobić podatnik ustalający dochód na podstawie pkpir albo ksiąg rachunkowych). To naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję (na formularzu PIT-7) określającą wysokość zaliczek, jakie będzie płacił w 2015 r.

Czytaj więcej w artykule: "1 grudnia 2014 r. upływa termin złożenia deklaracji PIT-6/PIT-6L przez podatników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej" »

Czytaj także:

"Czy rolnik – podatnik VAT czynny prowadzący działy specjalne produkcji rolnej może dla siebie wystawiać faktury za usługi rolnicze" »

"Jak ustalić dochód z działów specjalnych produkcji rolnej, jeżeli zmianie uległa wielkość produkcji" »

Odpowiedzialność księgowych. Cywilna, pracownicza i karna

Publikacja kompleksowo przedstawia zakres i zasady odpowiedzialności związanej z wykonywaniem zawodu księgowego. Jest niezbędna nie tylko osobom uczestniczącym w prowadzeniu księgowości firmy, lecz także menedżerom zarządzającym biznesem. Jej atutem są przystępne wyjaśnienia oraz zbiór ponad 140 kazusów sądowych z ostatnich lat. Przejrzysty i szczegółowy podział zagadnień pozwala łatwo odnaleźć zwięzłe omówienie poszczególnych kwe

Kup już za: 59.50 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK