data dodania: 14.09.2015
Praktyka gospodarcza jest bardzo różnorodna. Idealna byłaby sytuacja, gdyby dłużnicy bez opóźnień regulowali swoje zobowiązania. Niestety, zdarza się, że kupujący nie płacą swoich długów. Przepisy podatkowe pozwalają zwiększyć koszty podatkowe o wartość nieuregulowanych wierzytelności, jeżeli nieściągalność należności została odpowiednio udokumentowana.
data dodania: 12.08.2015
Pracownik dostał świadczenie urlopowe z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Komornik chce je zająć na poczet zaległych alimentów. Czy ma do tego prawo?
data dodania: 20.02.2015
Odmówiliśmy pracownikowi umieszczenia stanowiska pracy, na którym jest zatrudniony, w wykazie oraz ewidencji stanowisk pracy w szczególnych warunkach. Czy pracownik może bezpośrednio w tej sprawie wystąpić z powództwem do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, czy będzie to możliwe dopiero po wydaniu przez ZUS decyzji odmawiającej przyznania emerytury?
data dodania: 29.12.2014
W grudniu 2014 r. do klienta naszego biura rachunkowego wpłynęło przesłane przez kancelarię prawną zawiadomienie o umorzeniu egzekucji w sprawie należności na podstawie art. 824 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania cywilnego.