-
Jak od 1 stycznia 2016 r. zmieniła się płaca minimalna w Niemczech
data dodania: 23.12.2015
Od 1 stycznia 2016 r. niemiecka płaca minimalna wzrosła w sektorach: budownictwo, przemysł tekstylny i odzieżowy, rolnictwo, leśnictwo i ogrodnictwo, agencje mienia oraz w branży pielęgnacyjnej. Od 1 stycznia 2017 r.
-
Jakie świadczenia podlegają wliczeniu do niemieckiej płacy minimalnej
data dodania: 19.11.2015
Niemiecki Urząd Celny uznał w październiku 2015 r., że do niemieckiej płacy minimalnej (MiLoG) można wliczyć, oprócz wynagrodzenia, diety i ryczałt za nocleg. Stanowisko to powoduje mniej dotkliwy dla pracodawców wzrost kosztów związanych z wynagradzaniem pracowników-kierowców ciężarówek załadowywanych i rozładowywanych na terenie Niemiec.
-
Jak wyliczyć wynagrodzenie kierowcy ciężarówki wykonującemu transport w Niemczech
data dodania: 29.09.2015
Minimalne wynagrodzenie na terenie Niemiec wynosi 8,5 euro za godzinę. Polscy kierowcy wykonujący swoje zadania służbowe w tym kraju także powinni być opłacani według tej stawki. Dotyczy to kierowców, którzy przejazd łączą z wyładunkiem/załadunkiem w Niemczech.
-
Kogo dotyczy zawieszenie stosowania przepisów o niemieckim minimalnym wynagrodzeniu
data dodania: 12.02.2015
Niemieckie władze w wyniku interwencji polskiego rządu 30 stycznia 2015 r. podjęły decyzję o zawieszeniu wykonywania i egzekwowania przepisów dotyczących płacy minimalnej do przejazdów tranzytowych wykonywanych przez polskich przewoźników do czasu wyjaśnienia tej sprawy przed Komisją Europejską.