-
W jakiej wysokości należność za uszkodzenie służbowego samochodu można potrącić z wynagrodzenia pracownika
data dodania: 20.09.2021
-
Jaką odpowiedzialność materialną ponosi członek zarządu spółki z o.o. zatrudniony w niej na podstawie umowy o pracę
data dodania: 27.10.2017
Zatrudnienie w spółce z o.o. w ramach stosunku pracy osoby powołanej do pełnienia funkcji członka zarządu w tej spółce nie pozbawia spółki prawa do egzekwowania od takiego pracownika odpowiedzialności materialnej na zasadach określonych w Kodeksie pracy.
-
Z iloma pracownikami magazynu można zawrzeć umowę o wspólnej odpowiedzialności materialnej
data dodania: 13.06.2017
-
Jaką odpowiedzialność ponosi pracownik za wyrządzoną szkodę
data dodania: 29.11.2016
Pracownik magazynu nieumyślnie uszkodził wózkiem widłowym znajdujące się tam regały. Czy w takim przypadku możemy go zobowiązać do naprawienia regałów po godzinach pracy bez dodatkowego wynagrodzenia, czy jednak powinniśmy zastosować przepisy o pracowniczej odpowiedzialności materialnej i ustalić odpowiednie dla nas z tego tytułu odszkodowanie od pracownika?
-
Jak ustalić i potrącić odszkodowanie za szkodę wyrządzoną pracodawcy przez pracownika
data dodania: 28.09.2016
Każda osoba zatrudniona w ramach stosunku pracy musi liczyć się z odpowiedzialnością materialną za szkodę wyrządzoną pracodawcy. Przejawia się to w konieczności zapłaty odszkodowania. Jeśli do szkody doszło wskutek nieumyślnego działania, jest ono ograniczone do wysokości trzech wynagrodzeń (ustalanych według zasad kalkulowania ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy).
-
Kiedy pracodawca może obniżyć wynagrodzenie pracownika, a kiedy ma prawo pociągnąć go do odpowiedzialności materialnej
data dodania: 16.10.2015
Jeden z naszych pracowników z własnej winy wykonał wadliwie partię produktów. Usuwanie wad wiązało się z dużym nakładem pracy i czasu, w związku z czym opóźniła się dostawa niewadliwych produktów do naszego kontrahenta.