-
Czy z powodu wyjazdu na pogrzeb pracownikowi przysługują należności z tytułu delegacji
data dodania: 20.04.2023
-
Czy z należnych za delegacje diet można potrącać należności alimentacyjne
data dodania: 11.04.2019
-
Czy pracownikom budowlanym przysługują diety z tytułu podróży służbowej
data dodania: 19.03.2019
-
Po jakim kursie należy przeliczyć delegację zagraniczną pracownika, który nie otrzymał zaliczki
data dodania: 19.11.2018
-
Czy udział w wyjeździe szkoleniowym należy potraktować jako podróż służbową
data dodania: 09.02.2018
-
Czy zatrudniony przez polską firmę kierowca-cudzoziemiec ma prawo do świadczeń delegacyjnych, gdy podróżuje po kraju zamieszkania
data dodania: 15.01.2018
-
Czy pracownik, który dokształca się w innej miejscowości niż pracuje, ma prawo do należności za podróż służbową
data dodania: 17.02.2017
Nasz pracownik w dni wolne od pracy (sobota i niedziela) uczęszcza na szkolenie (w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych i na podstawie zawartej w tym celu umowy) sfinansowane w całości przez pracodawcę.
-
Jak obniżać dietę za podróż krajową
data dodania: 21.12.2016
Dietę za podróż służbową na terenie Polski należy pomniejszyć za każdy zapewniony pracownikowi w tym czasie posiłek. W ostatnich latach organy podatkowe dość konsekwentnie wskazują, że wartość tych posiłków podlega zwolnieniu podatkowemu tylko do wysokości diety lub jej części.
-
Jak rozliczyć podróż krajową, którą przerywa podróż zagraniczna
data dodania: 12.12.2016
Wysyłamy jednego z naszych pracowników w zagraniczną delegację. Stałym miejscem wykonywania przez niego pracy jest Lublin i w tym miejscu rozpoczyna się jego podróż służbowa. Pracownik musi dojechać na lotnisko w Warszawie, skąd ma wylot do Dortmundu (Niemcy), gdzie będzie przebywał przez tydzień.
-
Czy diety otrzymane od czeskiego pracodawcy są zwolnione z opodatkowania w Polsce
data dodania: 01.07.2016
Nasi pracownicy odbywają zagraniczne podróże służbowe, z tytułu których otrzymują diety i inne należności w wysokości wynikającej z przepisów właściwych dla docelowego państwa podróży. Nie korzystamy w tym zakresie z polskich regulacji.
-
Czy za czas wykonywania pracy w innej miejscowości za zgodą pracownika przysługują mu świadczenia z tytułu delegacji
data dodania: 22.04.2016
Zaproponowaliśmy pracownikowi, który stale pracuje w Warszawie, półroczne zastępstwo za nieobecnego kierownika naszego oddziału w Poznaniu. Pracownik zgodził się, więc w porozumieniu z nim ustaliliśmy m.
-
Jak pomniejszyć zagraniczną dietę o zapewnione posiłki
data dodania: 31.08.2015
Pracownik podczas 2-dniowej delegacji zagranicznej korzystał z jednego śniadania zapewnionego przez pracodawcę. Jaką wysokość diety pomniejszyć o zapewniony posiłek - pełną czy przysługującą za dobę, w której pracownik spożywał śniadanie?
-
Czy dietę należy pomniejszać o posiłek, z którego pracownik nie skorzystał
data dodania: 12.08.2015
Podczas delegacji nasz pracownik miał opłacony nocleg, w którego cenie było zapewnione śniadanie. Zgodnie z poleceniem służbowym pracownik musiał opuścić hotel o godz. 5.00 rano i w związku z tym nie miał możliwości spożycia posiłku.
-
Kiedy bezpłatne posiłki otrzymywane w czasie delegacji obniżają dietę
data dodania: 26.03.2015
Nasi pracownicy często są wysyłani w podróże służbowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Zdarza się, że w trakcie tych podróży mają serwowane posiłki w samolotach lub na szkoleniach. W podróżach krajowych, podczas spotkań z kontrahentami, pracownicy mają zapewniony obiad.
-
Czy posiłek regeneracyjny obniża dietę z tytułu podróży służbowej
data dodania: 02.02.2015
Podczas delegacji niektórzy z naszych pracowników wykonują prace fizyczne, które zobowiązują nas do zapewniania tym pracownikom posiłków regeneracyjnych. Czy posiłki te powodują konieczność obniżenia diety za delegację, jeżeli prace są wykonywane również poza stałym miejscem pracy tych osób?
-
Czy wartość całodziennego wyżywienia zapewnionego pracownikowi odbywającemu podróż służbową jest zwolniona z podatku dochodowego
data dodania: 29.12.2014
Pracownikom oddelegowanym na terenie kraju zapewniamy całodzienne wyżywienie. Nie otrzymują oni diet. Koszt tego wyżywienia przekracza kwotę diety. Czy koszt całodziennego wyżywienia może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) updof?