-
Czy pracodawca nabędzie prawo do dofinansowania z PFRON za okres zwolnienia pracownika z obowiązku pracy w okresie wypowiedzenia
data dodania: 17.07.2017
-
Czy wydatki finansowane ze ZFRON pochodzące ze zwolnienia z PIT mogą być zaliczane do kosztów podatkowych
data dodania: 26.06.2017
-
Na jakich warunkach od 25 września 2016 r. pracodawca może zwrócić nienależnie pobrane dofinansowanie z PFRON
data dodania: 04.10.2016
Pracodawca zobowiązany do zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, od 25 września 2016 r. ma możliwość złożenia do PFRON wniosku o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu spłaty tych należności.
-
Kiedy przedawnia się możliwość skorzystania z obniżenia wpłaty na PFRON
data dodania: 08.09.2016
Korzystamy z obniżenia wpłat na PFRON, kupując usługi od pracodawcy, który jest uprawniony do wystawiania informacji w tym zakresie. W sierpniu 2016 r. otrzymaliśmy korekty kilku informacji o obniżeniu wpłaty na PFRON za okres ostatnich 3 lat (zarówno zwiększające, jak i zmniejszające kwotę ulgi).
-
Czy nowy pracodawca przejmuje uprawnienie do dofinansowania wynagrodzeń z PFRON
data dodania: 01.07.2016
Przejęliśmy pracowników innego pracodawcy 12 maja 2016 r. na podstawie art. 231 Kodeksu pracy. Zgodnie z tym przepisem wynagrodzenie za maj w całości zostanie wypłacone przez nowego pracodawcę. Dotychczasowy pracodawca otrzymywał dofinansowanie z PFRON do wynagrodzenia za jednego niepełnosprawnego pracownika.
-
Jakie zmiany w obowiązkach pracodawców wobec PFRON wejdą w życie od 1 lipca 2016 r.
data dodania: 26.11.2015
Pracodawcy wystawiający informacje o obniżeniu wpłaty na PFRON od 1 lipca 2016 r. będą mieli obowiązek udokumentowania niektórych schorzeń zatrudnianych pracowników niepełnosprawnych orzeczeniem o stopniu ich niepełnosprawności.
-
Jak zmieniły się zasady refundacji składek dla niepełnosprawnych przedsiębiorców
data dodania: 29.09.2015
Od 1 października 2015 r. niepełnosprawni przedsiębiorcy uzyskają refundację składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalne i rentowe), nawet jeżeli spóźnili się z zapłatą składek do ZUS. Wpłata składek musi być jednak dokonana w ciągu 14 dni od dnia upływu terminów wynikających z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
-
Jakie zmiany w zakresie refundacji składek niepełnosprawnych przedsiębiorców zaczną obowiązywać od 1 października 2015 r.
data dodania: 11.09.2015
Od 1 października 2015 r. prawo do refundacji składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalne i rentowe) z PFRON otrzymają m.in. niepełnosprawni przedsiębiorcy, którzy nie opłacili w terminie tych składek.
-
Jak po zmianach niepełnosprawny przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o refundację składek ZUS opłaconych z opóźnieniem
data dodania: 18.03.2015
Osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła ubiegać się o refundację składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z PFRON mimo nieterminowego ich opłacenia w ZUS. Taki przedsiębiorca będzie mógł również złożyć wniosek o umorzenie należności pieniężnych dotyczących zwrotów refundacji.
-
Jak zmieniły się zasady wspierania pracodawców zatrudniających pracowników niepełnosprawnych
data dodania: 19.01.2015
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zwiększył się krąg osób niepełnosprawnych, za które pracodawca może otrzymać zwrot kosztów poniesionych w związku z ich zatrudnieniem, łatwiej jest też uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.
-
Jakie zmiany od 1 stycznia 2015 r. obowiązują pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne
data dodania: 13.01.2015
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują cztery nowe rozporządzenia dotyczące pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Rozszerzono w nich m.in. katalog kosztów, które mogą być zrefundowane ze środków PFRON, o koszty szkolenia pracowników pomagających pracownikowi niepełnosprawnemu i warunki ubiegania się o takie wsparcie oraz zmieniono zasady obliczania tzw.