-
Czy diety i ryczałty za podróże kierowców zwolnione są ze składek ZUS i podatku
data dodania: 20.10.2021
-
Kiedy koszt zakwaterowania pracownika w hotelu należy uwzględnić w podstawie wymiaru składek
data dodania: 16.10.2019
PROBLEM Od 1 stycznia 2019 r. nasza spółka z siedzibą w Warszawie otwiera nowy oddział w Toruniu. Planujemy jednego z naszych pracowników, wykonującego zgodnie z umową obowiązki w siedzibie, przenieść do pracy w Toruniu na okres 3 miesięcy, na mocy zawartego z nim porozumienia.
-
Jak rozliczyć podróż prezesa zarządu pełniącego funkcję na podstawie powołania
data dodania: 10.04.2018
-
Czy sfinansowanie kosztów dojazdu na posiedzenia rady nadzorczej podlega oskładkowaniu
data dodania: 06.07.2017
-
Czy sfinansowanie zleceniobiorcom zakwaterowania i wyżywienia stanowi dla nich przychód podlegający oskładkowaniu i opodatkowaniu
data dodania: 01.06.2017
PROBLEM Zatrudniamy 40 osób na podstawie umowy zlecenia. Zobowiązaliśmy się do pokrywania kosztów mieszkania i wyżywienia w miejscu wykonywania przez nich umówionych prac. Czy tego typu świadczenia powinny być opodatkowane i oskładkowane?
-
Czy diety wypłacone członkowi rady nadzorczej z tytułu podróży służbowej podlegają oskładkowaniu
data dodania: 29.03.2016
Członkowie rady nadzorczej, zgłoszeni w związku z pełnioną funkcją do ubezpieczeń emerytalnego, rentowych i zdrowotnego, w przyszłym miesiącu udadzą się w kilka podróży służbowych. W związku z tym będą mieli zagwarantowane diety i inne należności przysługujące z tytułu odbytych delegacji.
-
Czy zwrot kosztów dojazdu pracownika na szkolenie podlega oskładkowaniu
data dodania: 31.08.2015
Jeden z naszych pracowników został skierowany na tygodniowe szkolenie w zakresie marketingu i technik sprzedaży. Dofinansowujemy mu koszt samego szkolenia, a także zwracamy całość kwot wydanych na dojazd na szkolenie. Czy kwota dofinansowania dojazdu podlega zwolnieniu ze składek ZUS?
-
Czy pracownik może przerwać pracę, jeżeli ma odbywać delegację z nietrzeźwym kierowcą
data dodania: 26.03.2015
Dwóch pracowników zostało wysłanych w podróż służbową. Podczas posiłku spożywanego w restauracji w czasie przerwy pracownik uprawniony do kierowania pojazdem pił piwo, a później chciał kontynuować jazdę.
-
Jak ustalić podstawę wymiaru składek dla pracownika wykonującego pracę za granicą
data dodania: 23.12.2014
Pracodawca, który wysyła pracownika za granicę, musi wskazać, czy jest to podróż służbowa, czy delegowanie. Od określenia miejsca wykonywania pracy zależy bowiem ustalenie podstawy wymiaru składek. Jeżeli następuje zmiana miejsca wykonywania pracy, wówczas mamy do czynienia z delegowaniem.