do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
  • Zasady odpowiedzialności etycznej biur rachunkowych

    data dodania: 03.01.2017

    Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości określa zasady dotyczące pracy w rachunkowości oraz jej jakości. Normy etyczne mogą znaleźć zastosowanie w postępowaniach sądów koleżeńskich, ale tylko w podmiotowo określonym zakresie.

  • Jak stosować Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości

    data dodania: 03.01.2017

    Kodeks Zawodowej Etyki w Rachunkowości stanowi uchwałę Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Regulacje w nim zawarte znajdują zastosowanie do wskazanych w nim podmiotów i są obligatoryjne dla jego sygnatariuszy.

  • Reklama dźwignią również biura rachunkowego

    data dodania: 03.01.2017

    "Reklama dźwignią handlu" - to znane powiedzenie, które z pewnością niejednokrotnie słyszałeś, ma w pełni zastosowanie również do działalności usługowej. Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać w celu skutecznego pozyskania klientów (oczywiście zakładając, że jesteś w pełni przygotowany

  • Instrukcja obsługi klienta biura rachunkowego

    data dodania: 03.01.2017

    Nikogo nie trzeba przekonywać, że prawidłowe relacje i komunikacja z klientem są jednym z filarów powodzenia każdej działalności. Nie inaczej jest w przypadku biura rachunkowego. Zatem jak wyglądać powinny te prawidłowe relacje.

  • Kto może legalnie świadczyć usługi księgowe

    data dodania: 03.01.2017

    Podmiotów, które w sposób legalny mogą świadczyć usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz innych ewidencji służących rozliczeniom z Fiskusem jest sporo.

  • Lista osób posiadających certyfikat księgowy

    data dodania: 03.01.2017

    Prezentujemy oficjalną listę osób posiadających certyfikat księgowy - dane otrzymane z Ministerstwa Finansów.

  • Odpowiedzialność biura rachunkowego i podatnika

    data dodania: 03.01.2017

    Najistotniejszą kwestią dotyczącą odpowiedzialności biura rachunkowego i podatnika jest to, że przed organami podatkowymi i ZUS za powstałe błędy odpowiedzialność ponosi podatnik bądź płatnik podatków i składek.

  • Poinformuj urząd o przekazaniu ksiąg

    data dodania: 03.01.2017

  • Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu

    data dodania: 03.01.2017

    Można oczywiście samemu prowadzić księgowość swojej firmy. W trochę większych podmiotach często sensowne jest zatrudnienie księgowej na miejscu. Jednak prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro rachunkowe ma kilka co najmniej zalet.

  • Rekomendacje Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dla programów księgowych

    data dodania: 03.01.2017

    Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza (102 lata tradycji) i największa organizacja skupiająca księgowych od ponad 10 lat udziela rekomendacji dla komputerowych programów księgowych.

  • Biuro rachunkowe: wybór formy opodatkowania

    data dodania: 03.01.2017

    Podjęcie decyzji o prowadzeniu biura rachunkowego wiąże się z koniecznością odpowiedzi na wiele pytań. Jednym z nich jest wybór formy opodatkowania. Przedsiębiorca zamierzający prowadzić biuro rachunkowe ma wybór jedynie pomiędzy metodą opodatkowania tej działalności na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym.

  • Odbiór dokumentów przez biuro rachunkowe online

    data dodania: 03.01.2017

    Szukasz nowoczesnego i sprawnego biura rachunkowego? Zwróć uwagę na to, w jaki sposób odbywa się przekazywanie do niego dokumentów księgowych. Możliwość przekazywania ich online to pierwsza wskazówka mówiąca o tym, że masz do czynienia z biurem rachunkowym, które jest zaawansowane technologicznie.

  • 3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych

    data dodania: 03.01.2017

    Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro księgowe? To nie tylko biuro zatrudniające specjalistów, którzy są na bieżąco z przepisami i nowelizacjami, ale też firma, której sposób funkcjonowania jest dla klienta przyjazny i ułatwia mu prowadzenie biznesu.

  • 4 mity na temat outsourcingu księgowości w średniej firmie

    data dodania: 03.01.2017

    Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Grant Thornton, w Polsce jedynie 8% średnich i dużych firm zlecało kiedykolwiek obsługę księgową na zewnątrz. Z 35 badanych krajów niższy współczynnik ma jedynie Malezja, gdzie outsourcing księgowy w dużych i średnich firmach prowadzi jedynie 6% przedsiębiorstw.

  • Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach podatkowych

    data dodania: 03.01.2017

    Coraz więcej podatników zleca swoją księgowość biurom rachunkowym. Korzystając z usług biur rachunkowych wydaje się że to księgowi ponoszą pełną odpowiedzialność za księgi podatkowe, ale czy rzeczywiście tak jest?

  • Obowiązki biur rachunkowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy

    data dodania: 03.01.2017

    Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada na biura rachunkowe szereg obowiązków i procedur, których wykonanie wymaga tworzenia stosownej dokumentacji.

  • Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach

    data dodania: 03.01.2017

    Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania swoich klientów. Jeśli jednak powierzysz prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu nie zapominaj, że może ono zapłacić odszkodowanie za swoją niestaranność.

  • Kto odpowiada za błąd ujawniony podczas zmiany biura rachunkowego

    data dodania: 03.01.2017

    W trakcie przejmowania zorganizowanej części przedsiębiorstwa został popełniony błąd polegający na ujęciu w ewidencji środków trwałych dwóch składników będących przedmiotem leasingu operacyjnego, dla których dokonywano odpisów amortyzacyjnych w latach 2014-2015.

  • Obowiązkowe ubezpieczenie OC biura rachunkowego

    data dodania: 03.01.2017

    Biuro rachunkowe prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych zobowiązane jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wyrządzone w związku z tą działalnością.

  • Odszkodowanie wypłacone z OC biura rachunkowego

    data dodania: 03.01.2017

    Czy odszkodowanie wypłacone z ubezpieczania OC biura rachunkowego stanowi przychód z działalności gospodarczej, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

  • Umowa biura rachunkowego z klientem - wzór

    data dodania: 03.01.2017

    Podstawą świadczenia usług klientom przez każde biuro księgowe powinna być pisemna umowa. Umowa biura rachunkowego z klientem określa nie tylko zakres usług i wysokość wynagrodzenia, ale także wzajemne prawa i obowiązki, tryb zmiany zasad współpracy oraz sposób i termin jej zakończenia.

  • Usługi księgowe - moment powstania obowiązku podatkowego w VAT

    data dodania: 03.01.2017

    Dla stałych usług księgowych obowiązek podatkowy powstanie z końcem każdego okresu rozliczeniowego. Jeśli jednak przed upływem tego okresu podatnik otrzyma od kontrahenta zapłatę (w całości bądź w części) z tytułu usługi księgowej - obowiązek podatkowy powstanie z chwilą jej otrzymania (w odniesieniu do tej otrzymanej kwoty).

  • Obowiązki firm księgowych wynikające z IV Dyrektywy AML (Anti-Money Laundering)

    data dodania: 03.01.2017

    W 2017 roku firmy zajmujące się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych czekają zmiany. Wszystko przez konieczność dostosowania prawa krajowego do IV Dyrektywy AML (Anti-Money Laundering). Jakie są jej najważniejsze zapisy?

  • Biuro rachunkowe pełnomocnikiem ogólnym

    data dodania: 03.01.2017

  • Co lepsze, tradycyjna księgowość, czy e-księgowość?

    data dodania: 03.01.2017

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK