do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
  • Skutki ewidencyjne rozliczenia straty podatkowej

    data dodania: 16.02.2015

    O wysokość straty, poniesionej w roku podatkowym, jednostki mogą obniżyć dochód w najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia w którymkolwiek z tych lat nie może przekroczyć 50% kwoty tej straty.

  • Inwentaryzacja należności po dniu bilansowym

    data dodania: 16.02.2015

  • Wyksięgowanie należności z ksiąg rachunkowych

    data dodania: 16.02.2015

  • Bilansowa wycena aktywów i pasywów w walutach obcych w sprawozdaniu finansowym za 2014 r.

    data dodania: 16.02.2015

    Księgi rachunkowe należy prowadzić w języku polskim oraz w walucie polskiej. Oznacza to, że również sprawozdania finansowe należy sporządzić w walucie polskiej (art. 9 i art. 45 ust. 5 uor). W efekcie jednostki, które przeprowadzają operacje w walutach obcych, muszą je wyceniać oraz ujmować w księgach rachunkowych w polskich złotych.

  • Różnice kursowe niezrealizowane w sprawozdaniu finansowym na dzień bilansowy

    data dodania: 16.02.2015

    Rozrachunki wyrażone w walutach obcych należy wycenić na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień średnim kursie ogłoszonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski. W przypadku jednostek, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, do wyceny bilansowej należy stosować średni kurs NBP obowiązujący na dzień 31 grudnia 2014 r.

  • Rozliczenie różnic inwentaryzacyjnych za 2014 r.

    data dodania: 16.02.2015

    Jednostki prowadzące księgi rachunkowe zgodnie z ustawą o rachunkowości powinny przeprowadzić inwentaryzację na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Zatem jednostki, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, powinny przeprowadzić inwentaryzację na dzień 31 grudnia 2014 r.

  • BILANS 2014. Aktualizacja środków trwałych, rzeczowych składników majątku obrotowego i należności

    data dodania: 19.01.2015

    Jedną z podstawowych zasad rachunkowości jest zasada ostrożnej wyceny (art. 7 ust. 1 uor). Nakazuje ona wyceniać aktywa ostrożnie, a jednocześnie obiektywnie. Oznacza to konieczność uwzględniania przy wycenie bilansowej aktywów także zmniejszeń wartości użytkowej lub wartości handlowej składników aktywów (należności, zapasów, środków trwałych).

  • Wynik finansowy i jego podział

    data dodania: 16.01.2015

    Wynik finansowy netto za rok obrotowy ewidencjonowany jest na koncie "Wynik finansowy". Zysk netto osiągnięty za rok obrotowy lub powstała strata pozostają na koncie "Wynik finansowy" do momentu zatwierdzenia sprawozdania finansowego i podjęcia przez zgromadzenie wspólników uchwały o jego podziale lub pokryciu straty.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK